Müşteri Hizmetleri

Hakkımızda

KAFA Dergisi, 2014 yılında Candaş Tolga Işık tarafından, gazeteci ve gazeteci olma hayalleri kuran çalışma arkadaşlarıyla beraber bir Ağustos gününde kuruldu. Çok kısa sürede adını, logosunu tasarlayıp, yazar kadrosunu hayal ettiğimiz bu 32 sayfalık dergi Eylül 2014 ayında, o yıl kaybettiğimiz Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba kapağıyla hüzünlü ama gururlu bir şekilde raflarda yerini almıştı. O aydan itibaren yazılı basın yolculuğunda emin adımlarla ilerledi. Her ay satış rakamları ikiye üçe katlandı. Daha bir yıl dolmadan Türkiye'nin en çok satan ve okunan dergisi oldu ve yaklaşık dokuz yıldır hâlâ Türkiye'nin en çok satan ve okunan dergisi unvanını koruyor.
         KAFA Dergisi'nin içeriği öykü, deneme, şiir, röportaj ve karikatürlerden oluşuyor. Yazar kadrosu ise Türk edebiyatının çok önemli yazarları, Türk sanat dünyasının kıymetli oyuncuları ve sanatçılarından oluşuyor. Yıllardır koruduğu bu kadroyla okurla arasında önemli bir güven bağı oluştu. Bu bağlamda dergi, hayata dair tavrını “herkes konuşsun, herkes yazsın” olarak koyuyor. Bu zamana kadar dergide Tarkan, Sezen Aksu, Ferhan Şensoy, Müjde Ar, Süheyl Uygur, Adalet Ağaoğlu, Müjdat Gezen, Ertuğrul Özkök, Ataol Behramoğlu, Gülse Birsel, İlber Ortaylı, Sunay Akın, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Teoman gibi isimler yazdı. Ayrıca derginin her ay yazan ana kadrosunu da Sunay Akın, İlber Ortaylı, Nihat Sırdar, Umay Umay, Levent Erden, Metin Uca, İsmail Saymaz, Başar Başaran, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Mahir Ünsal Eriş, Nermin Yıldırım, Aylin Balboa, Akgün Akova, Dilan Bozyel, Bedia Ceylan Güzelce, Cem Güventürk, Gökhan Çınar, Marcus Graf, Yekta Kopan gibi isimler oluşturmakta.
         KAFA Dergisi, beş yılın sonunda sadece bir dergi olarak kalmadı. Okurlar ve takipçileri tarafından çok sevilen bir marka hâline geldi. İçinden pek çok marka ve mecra çıkarttı; sosyal medya hesapları 2,5 milyondan fazla takipçiye ulaştı. 2019 yılında Nihat Sırdar, Güçlü Mete ve Candaş Tolga Işık tarafından kurulan Kafa Radyo yayın hayatına başladı. 2020 yılında başkanlığını Gökhan Dağıstanlı'nın yaptığı Kafa1500 Reklam Ajansı, 2021 yılında ise kısa sürede YouTube dünyasının en çok izlenen kanallarından biri hâline gelen Kafa TV kuruldu. Ayrıca basılı yayında hâlâ üretmeye devam ederken bünyesine Kafa Çocuk ve Bilim Dergisi, Minik Kafa Dergisi, Fitbol dergisi ve günümüzde hâlâ yayın hayatına devam eden Umay Umay'ın yayın yönetmenliği yaptığı Sadece Şiir Dergisi dergilerini kattı.
         Günümüzde Kafa TV Youtube'da 1M aboneye ulaştı, Kafa1500 Ajans hız kesmeden dijital mecralarda içerik üretmeye devam ediyor, Kafa Dergisi ise Türkiye’nin en çok okunan dergisi unvanını gururla koruyor...

kafa.com.tr
Hakkımızda
Yeni Üyelik
Üye Girişi
 
İletişim
Kişisel Verileri Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni
Gizlilik ve Güvenlik
KVKK İlişkin Kurum Politikası
Çerez Politikası
 
Müşteri Hizmetleri
Sıkça Sorulan Sorular
Sipariş Takibi
 /kafa_dukkan
 /kafa_dukkan
 
 
 
KAFA Dergisi ödeme yöntemleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.